Naše materiály
Naše materiály
Sříbrné šperky, rhodiované stříbro a pozlacené stříbro
Většina našich špěrků je vyrobená ze Sterlingového stříbra, tedy stříbra o ryzosti Ag 925/1000.
Takové stříbro pak může být zušlechtěno další vrstvou - buď rhodia, nebo zlata.
Rhodiované šperky mají lehce tmavší odstín, než šperky z čistého stříbra. Rhodium má ale několik extrémně důležitých vlastností. Především eliminuje oxidaci, tzv. černání stříbra. Oproti stříbru bez povrchové úpravy je rhodiovaný šperk odolnější proti otěru, poškrábání a proti působení chemických látek a má celkově delší životnost. Rhodiovaný povrch je navíc antialergický.
Stříbrné šperky, které jsou pozlacené (tzv. GOLD PLATED) na sobě mají velmi tenkou vrstvu 18 karátového zlata, která se nanáší galvanicky. Jedná se obvykle o velmi tenké zlaté vrstvy, od jedné desetiny až do cca deseti mikrometrů. Pozlacení šperků tak není trvalé. Výdrž pozlacení závisí od Vašeho zacházení. Zároveň i pozlacené stříbrné šperky mohou na povrchu zoxidovat.
Oxidace se projeví černáním šperků. Rychlost oxidace může být ovlivněna řadou faktorů, včetně vlhkosti vzduchu, typu a ph pokožky, míře pocení, složení chemie a kosmetiky, které se šperky přicházejí do kontaktu. Oxidace proto není důvodem k reklamaci šperku v žádném z těchto případů, jelikož se nejdená o vadu šperku.
Oxidace není nezvratný proces. Stříbro se dá lehce a rychle vyčistit za pomoci (nejlépe speciálního) hadříku pro údržbu stříbra, či roztoku pro čištění stříbrných šperků. Můžete je také svěřit do našich rukou. My sami čistíme šperky v ultrazvukové čističce.
Naše tipy
- Nebojte se šperky nosit i za předpokladu, že mohou přijít k lehké újmě. Naše šperky jsou talismany a připomínky vašich nejkrásnějších zážitků. Zároveň nejde o diamanty, které zdědí Vaše děti. Byla by škoda se o šperky přehnaně bát a tím pádem je nenosit. Pokud se s nimi občas vysprchujete, nebo zajdete do bazénu, budou v pořádku. Pokud chodíte třikrát týdně do sauny, je určitě lepší šperky sundávat. Náchylnější jsou obecně šperky pozlacené. Například pozlacené naušnice vydrží dlouho jako nové, i když je skoro nikdy nesundáváte. Ucho se prostě méně tře. Pozlacený prstýnek bude blednout rychle, protože se nosí na nejnamáhanější části těla, během dne se o něco tře neustále a několikrát denně se namáčí.
- Časté a pravidelné nošení šperku zabraňuje oxidaci. Pokud šperky delší dobu nenosíte, pravdepodobně budou začernalé. Pokud je ale nosíte, oxidace nemá šanci se tolik usazovat.
- Stříbrnému šperku s i bez povrchové úpravy nevadí kontakt s čistou vodou. V případě vody horké a při použití kosmetiky a saponátů už ale nelze zaručit, že se šperky nepoškodí. Na úklid a manuální práce je šperky lepší sundat.
- Stříbro je měkké a tím pádem je náchylné k poškrábání. Při běžném nošení se tomu dá jen těžko zabránit, ale správným skladováním na měkkém místě lze zbytečnému poškrábání předejít. Neukládejte šperky například do peněženky k mincím. Dobře vám může ke skladování posloužit bavlněný pytlík, který je součástí balení každého našeho šperku.
- Udržujte šperk čístý a snažte se ho pravidelně otírat od potu a nečistot.
Nerezová ocel
Šperky z nerezové oceli jsou velmi odolné, hypoalergenní a relativně bezúdržbové. Nečernají ani se neodírají, můžete je namáčet. Jediné, co potřebují, je udržovat nerezový šperk čístý a pravidelně ho otírat od potu a nečistot.
Pokud je s Vaším šperkem cokoliv v nepořádku, určitě nám prosím napište. Na všechny šperky poskytujeme standardní dvouletou záruku.